Jak zorganizować tanie wakacje, wczasy, urlop w Polsce?


Kiedy zbliża się sezon wakacyjny, bądź kiedy mamy już zaklepany urlop, zaczynamy powoli planować wyjazd na wczasy. Zazwyczaj wiemy już w jakim kierunku chcielibyśmy się udać oraz jak spędzić urlop. Mniej przyjemną czynnością, niż planowanie miejsca podróży i sposobu spędzania czasu, jest przygotowanie się do wakacji pod kątem finansowym - przemyślenie wydatków oraz budżetu, jaki jesteśmy w stanie poświęcić zarówno na noclegi, jak i na sam pobyt w danym miejscu.

Jak więc zorganizować wakacje i urlop, aby nasz portfel zanadto nie ucierpiał?
Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na ograniczenie wakacyjnych wydatków.
 

Noclegi

Jeśli chcemy zmniejszyć koszta pobytu na urlopie, należy zacząć od wybrania odpowiedniego miejsca na nocleg - takiego, które będzie spełniało nasze wymagania zarówno pod kątem finansowym, jak i pod kątem oczekiwań. Oczywiście nie ma sensu łudzić się, że za niską cenę noclegu otrzymamy wysoki standard - w tym wypadku można powiedzieć, że coś odbywa się kosztem czegoś.
Niemniej na polskim rynku turystycznym możemy znaleźć mnóstwo ofert noclegowych. Konkurencja jest bardzo duża, a właściciele obiektów turystycznych zdają sobie sprawę z tego, że cena noclegu jest w dużej mierze największym czynnikiem branym pod uwagę przez turystów, zwłaszcza w czasach kryzysu finansowego.
Zazwyczaj najbardziej atrakcyjnymi cenowo obiektami noclegowymi są:
 • kwatery prywatne czy też pokoje gościnne - gdzie właściciele obiektu wynajmują turystom pokój (lub kompleks pokoi), zazwyczaj z dodatkową przestrzenią wspólną jak kuchnia, dodatkowa sala integracyjna czy też teren za zewnątrz,
 • schroniska młodzieżowe,
 • hostele (nie mylić z hotelami) - można powiedzieć, że to coś pośredniego między hotelem a schroniskiem młodzieżowym,
 • pensjonaty,
 • campingi czyli pola namiotowe,
 • mieszkania na wynajem.
Oczywiście nie można tu mówić o jednolitych cenach za nocleg - każdy z obiektów, bez względu na jego rodzaj, ma inne standardy i co innego oferuje swoim gościom.
Z tego względu najlepiej jest porównać jak największą liczbę obiektów noclegowych w interesującym nas miejscu. Najłatwiejszym sposobem na takie porównanie jest skorzystanie z internetowej bazy noclegowej - czyli serwisu internetowego, który gromadzi oferty noclegowe różnego typu obiektów z interesującego nas miejsca. Za pomocą takiej bazy noclegów możemy za jednym zamachem sprawdzić wiele ofert noclegowych i porównać je w ramach jednego serwisu internetowego.
Gdy już mamy gotową listę miejsc, które nas potencjalnie interesują, najlepiej jest zadzwonić czy też skontaktować się mailowo z danym obiektem i zapytać o:
 • cenę noclegu w wybranym terminie i na wybraną liczbę osób,
 • standardy, jakie oferuje dany obiekt (czy w cenę są wliczone np. posiłki, jakie ewentualnie rzeczy/sprzęt należy zabrać ze sobą - do gotowania, sprzątania po sobie w kuchni, itp.),
 • ewentualne dodatkowe opłaty (np. za parkowanie auta na terenie posesji, opłaty klimatyczne, zużycie wody, sprzątanie lokalu pod koniec pobytu, itp.).
Na podstawie tak przyrządzonej listy, będzie nam łatwiej wyselekcjonować obiekty, które naszym zdaniem są atrakcyjne pod kątem oferowanej ceny jak i standardu, którego oczekujemy.
Warto również targować się o zniżki (jeśli np. wynajmujemy noclegi dla większej grupy, bądź gdy chcemy zamówić nocleg "z dnia na dzień"), a przynajmniej próbować negocjować ceny - to nic nie kosztuje.
Warto także przeglądać różnego rodzaju serwisy zakupów grupowych - często zdarzają się bardzo okazyjne oferty na noclegi w różnych miejscach Polski. Niemniej chcąc wykupić nocleg ze zniżką za pomocą takiego serwisu - należy wcześniej dokładnie zapoznać się ze szczegółami oferty i dowiedzieć się o ewentualne "haczyki".
 

Podróż

Drugim ważnym aspektem organizowania urlopu jest zaplanowanie podróży w docelowe miejsce. W jaki sposób wybrać najtańszy i najlepszy dla nas środek lokomocji? Można to zrobić kalkulując koszta dojazdu dla różnych środków transportu, tj.:
 • dla samochodu osobowego,
 • pociągu,
 • autobusu,
 • samolotu.
Jeśli nie posiadamy własnego samochodu, można zastanowić się nad pożyczeniem (od rodziny, przyjaciół),  wynajęciem auta z wypożyczalni czy też skorzystaniu z tzw. wspólnych przejazdów (carpooling). Obecność samolotu na powyższej liście może dziwić - jednak również na przelotach krajowych zdarzają się różnego rodzaju promocje i obniżki cen, bądź po prostu tanie miejsca (jeśli zaklepujemy je odpowiednio wcześniej).
Jak porównać koszta podróży?
 • Jeśli bierzemy pod uwagę samochód - wyznaczamy trasę dojazdu (można skorzystać np. z Google Maps), sprawdzamy długość trasy w km i przyjmujemy wartość średniego spalania samochodu na 100 km (na podstawie własnych doświadczeń czy też informacji zaczerpniętych od innych osób - np. od pracownika wypożyczalni) - dzięki temu możemy wyliczyć ile w przybliżeniu wyniesie nas podróż.
 • Jeśli mamy możliwość podróży pociągiem - sprawdzamy połączenia, liczbę przesiadek, oraz koszta biletów.
 • To samo robimy z autobusami - tj. sprawdzamy możliwe połączenia, liczbę przesiadek oraz koszt biletów.
 • Sprawdzamy i monitorujemy na bieżąco przeloty samolotowe (jeśli do miejsca, do którego się wybieramy, latają samoloty z naszego miejsca zamieszkania).
Na podstawie wykonanych kalkulacji łatwiej będzie podjąć decyzję co do wyboru środku transportu. W wypadku środków lokomocji nie zawsze dany wybór, mimo iż korzystniejszy cenowo, musi okazać się najlepszy - zwłaszcza jeśli na przykład jedziemy na długi urlop i mamy ze sobą masę bagaży. Wtedy wygoda jest niejednokrotnie ważniejsza niż oszczędność.
W kosztach transportu należy także uwzględnić poruszanie się po miejscowości oraz jej okolicach (w docelowym miejscu urlopowym). Jeśli planujemy dużo wycieczek poza miejscowość, w której nocujemy, należy także zorientować się jakie są możliwości lokomocyjne - jeśli jako środek transportu do miejsca urlopu wybieramy pociąg lub autobus. Jeśli natomiast zamierzamy podróżować samochodem - warto także zorientować się w temacie opłat za miejsca parkingowe w miejscach, które zamierzamy odwiedzić.
Możemy także zdecydować się na autostop lub modny ostatnio carpooling - czyli wspólne przejazdy. Wspólne przejazdy polegają na tym, że kilka osób podróżuje razem samochodem i dzieli się kosztami podróży. W sieci istnieje wiele serwisów gromadzących oferty na wspólne przejazdy.
 

Jedzenie

Czym byłby urlop bez dobrego jedzenia? Dla wielu osób możliwość kosztowania lokalnych przysmaków i regionalnej kuchni jest równie ważna co aspekty turystyczne. Niestety często w popularnych miejscach i kurortach turystycznych mamy do czynienia z kuchnią średniej jakości (a zjeść np. dobrą, świeżą rybę nad morzem nie kiedy graniczy z cudem), chyba że ktoś polecił nam dobre miejsce lub sami je wcześniej znaleźliśmy, np. w Internecie.
Jeśli chcemy ograniczyć wydatki związane z jedzeniem - bądź co bądź posiłek w restauracji swoje kosztuje - dobrym pomysłem może być zorientowanie się w okolicy i wyszukanie sklepów oferujących świeże, regionalne wyroby, z których następnie samemu przyrządzimy pyszny posiłek (jeśli potrafimy i lubimy gotować) - korzystając z kuchni czy to z grilla i ogniska.
Jeśli natomiast jedzenie schodzi na dalszy plan i nie zależy nam aż tak bardzo na wyszukanych i lokalnych smakach - warto przed wyjazdem sporządzić sobie plan posiłków (co będziemy jeść na śniadanie, na obiad i kolację) na każdy dzień pobytu, zaplanować zakupy i zrobić je w supermarkecie. Trzeba oczywiście także uwzględnić, że nie zawsze będziemy mieć czas lub ochotę na przyrządzanie obiadu. Niemniej zawsze można zabrać z powrotem ze sobą zakupy, których "nie przejedliśmy" w trakcie pobytu.

A Wy jakie macie sposoby na trzymanie portfela w ryzach podczas wakacji?

Oceń: 
1
2
3
4
5
Ocena: 4.8  (liczba głosów: 6)
Opublikowano: 7 listopada 2013
Zobacz także
Komentarze (47)
asia
22.11.2013 10:42 odpowiedz
przy wyborze noclegów można wspomóc się stronami z bazami noclegów, to zawsze ułatwi poszukiwania, a jeżeli chodzi o podróże, to dobrze dopasować urlop do okresu promocji na przejazd czy przelot, można czasem dzięki temu czasem dużo zaoszczędzić
ania z dzierżoniowa
25.11.2013 18:52 odpowiedz
Pamiętam, że moim rekordem taniego wypadu był wyjazd do małej miejscowości w Bieszczady, w domku mieliśmy kuchnię do dyspozycji. Dzięki temu coś tam upichciliśmy po przyjściu ze szlaku, a potem siedzieliśmy na werandzie przy muzyce i alkoholu - nie było gdzie wydawać pieniędzy, więc bardzo miły i oszczędny wyjazd :-).
Rafał
12.12.2013 13:17 odpowiedz
Od siebie mogę polecić wyjeżdżanie na wczasy poza sezonem. Ceny są wtedy duuużo niższe, tłumy w popularnych miejscach mniejsze. Dodatkowo łatwiej o dostępność lotów i miejsc w hotelach. Trzeba tylko uważać czy w danym miejscue jest jeszcze ciepło, ale o to w krajach południowych raczej nie trudno.
Turystyka niekonwencjonalna
01.02.2014 22:20 odpowiedz
Myślę, że aby podróżować taniej i przyjemniej warto jeździć na wakacje w Polsce poza sezonem - np. na początku czerwca czy września również możemy trafić na sprzyjającą pogodę, a przy tym w zwiedzanych miejscach nie będzie aż takich tłumów jak w środku wakacji. Co do jedzenia - warto czytać przed wyjazdem opinie o dobrych restauracjach w mieście, do którego się wybieramy.
Domki nad morzem Balfala
11.03.2014 11:00 odpowiedz
Kochani, wszystkim którzy wybierają się nad polskie morze proponuję rezerwować wczasy na długo przed sezonem. Wtedy wynajmujący są bardziej skorzy do udzielania rabatów. I bądźcie odważni. Co wam szkodzi o rabat zapytać? Negocjować można swobodnie przy dłuższych pobytach. U mnie w praktyce wygląda to tak, że jak ktoś pyta o rabat - udzielam. Nie pyta ... no cóż... Przy pobytach od 10 dni można naprawdę trochę zaoszczędzić. Jeszcze jedna sugestia - łatwiej wynegocjować rabat w miesiącach poza sezonem. Ale o tym już była w komentarzach mowa. Trudno jest uzyskać rabat na przełomie lipca i sierpnia. Wtedy jest takie oblężenie w nadmorskich kurortach, że właściciele zawsze żałują, że nie mają więcej kwater. Dla przykładu - mamy początek marca, a ja już mam ten termin prawie cały wynajęty. Dlatego tym bardziej zachęcam do wcześniejszych rezerwacji. Te bardziej atrakcyjne miejscówki są wcześniej dostępne, potem już nie jest tak łatwo.
Następna sugestia. Jeżeli oczywiście lubicie - polecam małe miejscowości. Nie ma tylu straganów. Nie wiem jak u was, ale moje dzieci je uwielbiają - niestety. I jeszcze jedno - pod koniec sierpnia w małych miejscowościach nawet tych na stoiskach są przeceny i to całkiem spore.
Krzysztof Grzybowo
13.03.2014 08:51 odpowiedz
Moim zdaniem wszystko zależy od tego czego się oczekuję i w jaki sposób chcemy wypocząć. Młodzi ludzie szukają całkowicie innych miejsc od starszych. Młodzież wybiera raczej większe miasta, gdzie można się zabawić, a rodzice z dziećmi mniejszych miejscowości, gdzie jest spokój i cisza. Zaplanowanie wakacji zależne jest również od zasobności portfela. Jest tak wiele czynników, że praktycznie jest to sprawą indywidualną każdej rodziny i chcącego wypocząć lub zabawić się na urlopie
www.activ8.pl
29.03.2014 17:52 odpowiedz
Najczęściej wysoki koszt stanowią noclegi i pożywienie. Decydując się jednak na nocleg z aneksem kuchennym i gotowaniem na własną rękę, z pewnością sporo można zaoszczędzić. Warto też pomyśleć nad wyjazdem, krótko przed lub krótko po sezonie, kiedy noclegi są zdecydowanie tańsze
Piotr
05.05.2014 11:02 odpowiedz
Dobry artykuł. Wakacje w Polsce to ciągle niezapomniane wrażenia. Przede wszystkim tani, dobry nocleg jest punktem wyjściowym. Sam osobiście na wakacjach staram się nie oszczędzać, ale żeby nie wydać za dużo dojeżdżam nad morze pociągiem, a nie samochodem, jem w tańszych lokalach.
BestWestern
23.05.2014 15:51 odpowiedz
Wakacje najlepiej zaplanować wcześniej, wtedy można liczyć na ciekawe rabaty ze stron biur podróży. Zawsze można też plan obmyślić samemu i to właśnie chyba wtedy zostają najmilsze wspomnienia :)
terata
terata
24.05.2014 12:52 odpowiedz
Trochę inspiracji na tanie wakacje znalazłam na stronie Activ8.pl, "lekturę" polecam przede wszystkim tym osobom, które lubią spędzać czas w aktywny sposób.
wczasy nad morzem
02.07.2014 12:38 odpowiedz
Myślę, że dziś z wyborem miejscówki na nocleg nie ma problemu, zawsze się coś znajdzie, jednak te najlepsze oferty sprzedają się już na początku roku, więc tym, którzy znają termin swojego urlopu proponuję poszukiwania zacząć już od nowego roku.
Arek
15.09.2014 16:53 odpowiedz
Ja wybrałem się na wakacje do Rzeszowa i byłem bardzo zadowolony. Przede wszystkim dużo mnie to nie kosztowało.
Dental
06.10.2014 11:28 odpowiedz
Nad morzem czy w górach o nocleg nie trudno (no chyba, że już wszystko zajęte ale mi chodzi o to, że jest ich pełno w każdej miejscowości) natomiast ja polecam mniej pod względem turystycznym miejsca. Tak jak ktoś wcześniej napisał, że był w Rzeszowie i mu się podobało a do tego było tanio. Turystyka to przecież nie tylko morze czy góry :)
przewóz osób
17.10.2014 15:30 odpowiedz
Najlepiej umówić się z przyjaciółmi i pojechać wspólnie w jakieś ciekawe miejsce. Wtedy koszt transportu i jedzenia rozkłada się na więcej osób i jest dużo taniej.
Asia
31.10.2014 13:54 odpowiedz
Dokładnie, najlepiej zorganizować sobie grupę zaufanych osób, z którymi nie będziemy mieli problemu i z nimi planować swoje wakacje. Na nocleg można wynająć cały domek, a potem kosztami się podzielić. Z posiłkami i transportem też wtedy jest łatwiej, bo idziemy całą grupą i można liczyć na jakieś zniżki.
przewóz osób łódź
22.10.2014 16:28 odpowiedz
Tanie wakacje są dla młodych. Nie ma sensu oszczędzać na wakacjach, tym bardziej, że statystycznie wyjeżdżamy na nie rzadko.
Kaśka
29.10.2014 12:33 odpowiedz
Bardzo fajne rady. Satysfakcja z samemu zaplanowanych tanich wakacji jest naprawdę dużo większa niż z wakacji "all inclusive", podczas których nie ruszamy 4 liter poza hotel.
City Apartaments
04.11.2014 10:18 odpowiedz
Przede wszystkim nie planujemy wyjazdu na ostatnią chwilę, bo możemy się bardzo niemiło zaskoczyć. Nie tylko ceną biletów! Przemyślmy swoją podróż w najdrobniejszych szczegółach, i zachowajmy optymizm. Nie zapominajmy o tym, że to wakacje, czas kiedy mamy odpocząć (także od zmartwień finansowych).
KlasterTurystyczny
14.11.2014 10:46 odpowiedz
Świetny i na pewno bardzo przydatny poradnik. Warto tu zaglądnąć przed planowaną podróżą :)
łeba noclegi
06.12.2014 13:11 odpowiedz
Moja rada jest następująca - chcesz zaoszczędzić - planuj swoje wakacje. Jak chcesz jechać nad polskie morze musisz poszukać noclegu już na przełomie marca / kwietnia. Wtedy masz duży wybór i można znaleźć coś fajnego blisko plaży. Później większość fajnych pensjonatów jest zajęta i ciężko coś dobrego znaleźć. Czyli - im szybciej, tym lepiej - jak w życiu :)
Maciej
25.12.2014 19:08 odpowiedz
Teraz jest bardzo duży wybór a co za ty idzie jest dużo promocji :)
Karola01
Karola01
31.12.2014 12:18 odpowiedz
My ostatnio byliśmy na dwutygodniowych wakacjach w Polsce właśnie, cena nie dochodziła nawet do ceny tygodniowej wycieczki zagranicznej. Noclegów zawsze szukamy na http://taniewakacje.info/ a później już na różnych stronach ciekawych okazji, miejsc, które powinno się zobaczyć itp.
Eliza
14.01.2015 12:06 odpowiedz
Zgadzam się ze słowami poprzedników. Wakacje najlepiej planować, właśnie w okresie zimowym. Teraz jest najlepszy czas na wszystkie rezerwacje i plany :)
Posen
Posen
24.02.2015 15:12 odpowiedz
Tegoroczne ferie spędzałam w górach, Pieninach. Warunki były jak najbardziej ok, łazienka w pokoju cieplutko, blisko na stoki. Za cały pobyt tygodniowy ze szwedzkim stołem, obiadokolacja z deserem i oczywiście noclegiem zapłaciłam 420 zł :)
Tanio i bardzo dobrze, dokładnie rozpisane jest http://www.trzykorony.pl/oferta/pakiety/ferie-zimowe-w-gorach-64
No i to położenie :)

Pozdrawiam
kizia
kizia
14.03.2015 08:50 odpowiedz
ja zawsze kupuję wycieczki w opcji first lub last minute. Naprawdę można sporo zaoszczędzić. Już w grudniu kupiłam wczasy w Egipcie w alfa starze, cena, którą dostałam była naprawdę bardzo dobra :-)
Halina
27.03.2015 13:58 odpowiedz
Myślę, że wielu osobom może się ten mini poradnik, szczególnie, że powoli zaczyna się sezon wyjazdów, wycieczek itd. Wiele osób nie potrafi planować wyjazdów pomimo tego, że mają możliwości finansowe. W takim przypadkach tego typu wpis naprawdę się przydaje :)
City Apartaments
23.04.2015 10:45 odpowiedz
przydatne porady ;-) na pewno kilku skorzystam, może tym razem uda się tyle nie stracić ;-)
hotelinwarsaw
30.04.2015 09:17 odpowiedz
a co powiecie na wybieranie ciągle innych noclegów mimo, że się znalazło już dobry?
jaknegocjowac.com.pl
02.05.2015 13:30 odpowiedz
ja na każdym kroku negocjuję ceny i warunki :)
Opłaca się!
sewel
05.05.2015 09:43 odpowiedz
Jeśli chodzi o nocleg to najbardziej opłacalną opcją jest szukanie noclegu na miejscu, gdzie oko w oko można negocjować ceny.
NikoddeMM
NikoddeMM
01.07.2015 21:23 odpowiedz
Ja z tanich sposobów na podróże mogę polecić kolej jako środek transportu. Jest wygodniej, zwłaszcza jak się z dziećmi jedzie no i taniej. Np. bardzo dużo promocji i róznych zniżek można dostać w przewozach regionalnych. Do tego taniej wychodzi rezerwowanie z dużym wyprzedzeniem.
Wakacyjna
06.07.2015 14:15 odpowiedz
Bardzo dziękuje za porządną dawkę inspirujących rad. Część z nich na pewno wykorzystam. Szczególnie te dotyczące jedzenia ;) Zawsze bardziej skupiałam się na bezpieczeństwie niż na taniości, ale trzeba dbać o wszystko widzę ;) Gorąco pozdrawiam!
Florian
12.08.2015 15:47 odpowiedz
nie polecam polski. pojechalem 2 tyg temu nad morze. Na południu upały a w Sopocie leje jak nie wiem. DO tego drogo. Pole namiotowe, gdzie czeka sie godzinami w kolejkach kosztuje tyle co nocleg w kwaterze na południu. Jak mam być szczery to się nie dziwię, że ludzie wolą jechać za 1200zł do turcji
noclegi sopot
13.10.2015 14:43 odpowiedz
Bałtyk jest był i będzie najlepszy. Najważniejsze to dobry nocleg i termin, ja uwielbiam wrzesień bo jeżdżę z psami:)
Holidon
25.01.2016 11:25 odpowiedz
Ja zawszę szukam noclegów poprzez portale, na których można odszukać prywatnych właścicieli wynajmujących pokoje w swoich domach itp. Po pierwsze jest znacznie taniej a po drugie można poczuć klimat danego miejsca.
Bombel
Bombel
18.03.2016 08:57 odpowiedz
Ja często wyruszam w spontaniczne wyjazdy, poza sezonem dosyć łatwo znaleźć miejsce na nocleg
pozdrawiam http://turystykazpasji.waw.pl
Biuro Podróży Travel Center
19.04.2016 12:20 odpowiedz
Podróż swoim samochodem ma zawsze niepowtarzalny urok, sami możemy sobie zaplanować trasę przejazdu i odpoczynki. Minusem niestety jest to, że kierowca nie jest specjalnie wypoczęty. Czasem zorganizowana wycieczka autokarowa wychodzi trochę drożej, ale po takiej podróży nie jesteśmy za bardzo zmęczeni.
Kinga
16.05.2016 15:32 odpowiedz
Warto też pamiętać o rezerwacjach, zwłaszcza jeśli bardzo zależy nam na jakiejś konkretnej atrakcji. Często bilety należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem, albo dzięki rezerwacji online można uniknąć długiego stania w kolejce.
Olka
Olka
30.06.2016 21:02 odpowiedz
my w tym roku planujemy wakacje we Włoszech. zastanawiamy się nad samodzielnym ich zorganizowaniem. udało nam się znaleźć bilety z lotniska w Bydgoszczy za niecałe 200 zł wiec jak liczymy koszty to wyjdzie dużo taniej niżz biurem podróży
Kamil
03.08.2016 15:32 odpowiedz
Organizując wakacje szczególnie powinnyśmy zwrócić uwagę na atrakcję i wycieczki , warto skorzystać również firm, oferujących wycieczki i przewozy do najciekawszych miejsc w danym rejonie. Ja bardzo często z nich korzystam :)
petra2
petra2
22.08.2016 11:20 odpowiedz
Każda rada, która ułatwi oszczędzanie jest cenna :) Mój sposób na tanie wakacje, to korzystanie z promocyjnych lotów, czasem za naprawdę małe pieniądze można polecieć w ciekawy zakątek Europy, teraz np. myślę o wizycie w Hamburgu, bo jeszcze nie byłam, a podobno masa tam atrakcji, mam już kupione bilety. Poza tym warto też na różnych stronach sprawdzić ceny hoteli, bo czasem mimo, że hotel ten sam - ceny są różne
Abel
23.09.2016 12:22 odpowiedz
Wiadomo podstawa to google. Ale trzeba pamiętać że zawsze warto się targować, często można wywalczyć całkiem niezły rabat.
Karaś
Karaś
01.09.2017 14:33 odpowiedz
W dobie Internetu można sporo zaoszczędzić na noclegu. Wystarczy przejrzeć kilka interesujących stron i porównać wyniki. W tym roku korzystałem z www.noclegopol.pl i nie narzekam. Warunki okazały się dobre, a 5-dniowy wyjazd zamknął się 600 zł (nocleg, dojazd, jedzenie). Nie ma tragedii. Wiadomo, jak ktoś chce sobie poszaleć, to wyda dwa razy tyle. Ale ja wolę kasę odłożyć na wakacje za granicą, a Polskę traktuję jako budżetową alternatywę :)
Agatka666
05.09.2017 11:34 odpowiedz
Jak dla mnie to egzamin za każdym razem zdają mieszkania na wynajem na doby :) Szczególnie jak sie jedzie w więcej osób. Parę dni temu wróciłam z Poznania, gdzie wraz z 3 koleżankami wynajęłyśmy apartament na 4 noce i wcale tak dużo nie wydałyśmy ;p zwiedziłam poznań noclegi były przyjemne. żyć, nie umierać :D
HotelWitek
17.10.2017 15:04 odpowiedz
Tanie wakacje musza być związane z niższą jakością noclegów, jedzenia czy sposobu przemieszczania się. Ale jeśli komuś zależy na turystycznych wrażeniach, to one na szczęście nie zależą od grubości portfela;)
Basia
12.03.2018 08:28 odpowiedz
Kilka porad ode mnie:
rezerwujcie apartamenty zamiast noclegów w hotelu
zarezerwujcie sobie noclegi odpowiednio wczesniej ponieważ potem jest drożej i w sezonie możecie niczego sensownego nie znaleźć
wybierajcie mniejsze kameralne miejscowosci, w których jest równie ciekawie i można równie dobrze wypocząć
Anka
19.04.2018 11:14 odpowiedz
Powiem wam, że ja dzięki rożnym portalom z noclegami zawsze znajduję coś w dobrej cenie i zawsze biorą pokój z aneksem żeby mieć gdzie przygotować jedzenie. Najczęściej cały dzień spędzamy poza "domem" i jedzenie musimy mieć ze sobą lub jemy w schroniskach.
Dodaj komentarz
Pozostało znaków: 5000
Twoje imię / nick*:
Twój e-mail*:

(adres e-mail nie będzie nigdzie publikowany)
Strona WWW:
Przepisz znaki: