Co zabrać na plażę? Lista rzeczy, które warto wziąć na wypad na plażę
Jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzanie czasu podczas urlopu nad morzem jest niewątpliwie zażywanie kąpieli słonecznych i morskich na plaży.

Jeśli chcemy wylegiwać się na słońcu i wypoczywać na plaży, musimy pamiętać o niezbędnych akcesoriach, które ochronią nas przed nadmiernym promieniowaniem słońca i przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi. Oprócz tego, należy zabrać ze sobą także rzeczy, które zapewnią nam komfort oraz umilą czas podczas pobytu na plaży, a także rzeczy i akcesoria do aktywnego spędzania czasu nad morzem - jeśli nie chcemy tylko i wyłącznie "leżeć plackiem" na piasku.
Apteczka na wakacje - jakie leki wziąć na wyjazd, jakie akcesoria spakować do apteczki
Dolegliwości ze zdrowiem potrafią zepsuć nawet najwspanialsze i wymarzone wczasy. Wybierając się na urlop często nie pamiętamy o tym, aby zadbać o zabranie odpowiednich akcesoriów medycznych i leków, na tak zwany wszelki wypadek. Nic dziwnego - wyjeżdżając na wakacje myślimy raczej o przyjemnościach, które będą nas czekać na urlopie, a nie o tym, że mogą nas dopaść infekcje, przeziębienia, urazy czy też inne dolegliwości ze zdrowiem.

Co oprócz leków, które przyjmujemy na stałe, należy spakować do apteczki? Jakie leki zabrać ze sobą i jakie akcesoria medyczne mogą okazać się przydatne podczas wakacyjnej podróży?
Kurorty nadmorskie w Polsce - Kołobrzeg
Kołobrzeg, znajdujący się nad Zatoką Pomorską, to kurort bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Oprócz walorów wypoczynkowych, Kołobrzeg jest szczególnie polecanym uzdrowiskiem ze względu na swój unikalny mikroklimat i występujące tu naturalne surowce leczniczych - złoża wód mineralnych, złoża solanki, pokłady torfu leczniczego. Kołobrzeg to także regionalny ośrodek kultury i ważny punkt na mapie Bałtyku - znajduje się tu port morski, pełniący funkcje handlowe, pasażerskie, rybackie i jachtowe.

W Kołobrzegu na turystów czekają nie tylko takie nadmorskie atrakcje jak piaszczysta plaża, molo, promenada, latarnia morska czy port - miasto oferuje o wiele więcej ciekawych atrakcji, związanych z aktywnym i niekonwencjonalnym spędzaniem czasu.
Zanim wyruszysz w góry - poradnik początkującego turysty górskiego
Turystyka górska to bardzo popularny sposob na aktywne spędzenie wakacji i czasu wolnego. Duża liczba turystów, skuszona malowniczością polskich gór i bliskością natury, decyduje się wyjechać na wakacje w góry. Piesza turystyka górska posiada wiele zalet, jednak dla mniej wprawnych lub początkujących podróżników może okazać się nie lada wyzwaniem, a niekiedy skończyć się w przykry sposób lub nawet tragicznie.

Jakie błędy popełniają początkujący turyści wybierający się na pieszą wędrówkę w góry?
Jak ich nie popełniać i w jaki sposób dobrze przygotować się do wyprawy w góry?
Kurorty nadmorskie w Polsce - Międzyzdroje
Międzyzdroje, znajdujące się nad Morzem Bałtyckim, to kurort z ponad 150-letnią tradycją. Międzyzdroje położone są na terenie wyspy Wolin, między szeroką piaszczystą plażą z wysokim brzegiem klifowym, a Wolińskim Parkiem Narodowym. Co roku przybywa tu rzesza turystów, zwabiona walorami tego miejsca - jego pięknymi krajobrazami, czystymi wodami Zatoki Pomorskiej, zdrowotnym klimatem, szeroką plażą, dziką przyrodą, a także wieloma atrakcjami turystycznymi.

Co oprócz wygrzewania się w słonecznych promieniach na plaży, można robić w Międzyzdrojach? Jakie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca czekają na urlopowiczów w tym miejscu? Jak można spędzać czas w Międzyzdrojach, aby wakacje były naprawdę udane i atrakcyjne?
Kurorty nadmorskie w Polsce - Świnoujście
Świnoujście jest jedną z bardzo popularnych wśród turystów nadmorską miejscowością. Poza walorami wypoczynkowmi i turystycznymi jest to również uznane i cenione uzdrowisko, ze względu na swój unikalny mikroklimat i bogactwo złóż leczniczych surowców.

Dlaczego warto wybrać się do Świnoujścia i co warto w nim zobaczyć i zwiedzić? Jakie atrakcje turystyczne znajdują się w tym urokliwym miejscu, zwanym krainą 44 wysp? Co oprócz zażywania kąpieli morskich i słonecznych, a także poza zwiedzaniem miasta i tutejszych zabytków, oferuje Świnoujście?
Strona:  1  2